Jdi na obsah Jdi na menu
 


zichlice_2014

Žichlice

V sobotu 18. října začal v Žichlicích již 13.ročník poháru rady mládeže. Hasiči ze Žichlic si v roce 2013 vyzkoušeli pořádat soutěž a o rok později již pořádali první soutěž pořádanou do poháru. Proto se v letošním roce můžeme zúčastnit dokonce 11 soutěží zařazených mezi pohárovky. Soutěž se skládala stejně jako podzimní kolo hry plamen z dvojiček a zrádného branného závodu. Vedoucí nám naplánovali start našich nejmenších na 11:30, neběželi jsme tedy jako obvykle na závěr startovního pole, ale v jeho středu. Srazi již v 10:30 a poprvé se s námi vydal vstříc zážitkům po lese malý a mladý Pepa Kubíček, který s námi již měsíc pravidelně trénuje. Po příjezdu jsme si nejdříve zaběhli dvojičky, až poté jsme mohli na start branného závodu, kde nás hned na začátku čekal krásný mírný“ kopeček po dlážděné“ cestě :)

A jak si vedla naše družstva?

Nejdříve vyběhli naši nejmneší, v čele s našimi pětiletými, Míša Šebková, Ondra Kilian, Dominik Šebek, Jindra Kilian a Pepa Kubíček. Na dvojičky šli ve složení: Pepa kapitán, Domča nesl hadici a připojoval na hydrant, Jindra připojoval proudnici na hadici, hadici stahovala Míša a motal Ondra. K času 159,96 přibylo 50 trestných vteřinek, zejména z boje při nošení, zapojování a roztahování prostředků. O to větší povzbuzování se jim dostalo. Jindra dokonce samou rychlostí nesrovnal otočku u kuželu a vyběhl mimo dráhu. Na trasu branného závodu šli s úsměvem na rtech a s velkou vervou přiběhli pod první kopec, který přemohli jednoduše po čtyřech. Po 38 minutách toulání se po lese přiběhli plni nadšení, že nalezli konec. A ani na jednom stanovišti neměli na závodní kartě plný počet trestných bodů, Ondra trefil špalík, Míša uvázala uzel, společnými silami zorientovali správným směrem mapu a všichni přelezli lano. Až poté jsme se dozvěděli, že byla připravena dvojitá lávka a tím bylo všem závodníkům usnadněno zdolávání překážky.

Mladší áčko přijelo do Žichlic s jinými výsledkovými předpoklady, po prvním místě na okresním kole. V družstvu se objevili Lukáš Plevka, Kristýna Červená, Filip Šípek, Tomáš Walter a z béčka pro tentokráte povýšil Tomáš Plevka. To ale nezměnilo nic na našich ambicích. Do dvojiček šli v sestavě Tomáš W. kapitán, Filip hadice, Kiki proudnice a v poslední dvojici bratři Plevkojc, kde Tomáš hadici stahoval a Lukáš hadici smotal. A k času 77,70 přišlo i deset trestných za dotyk nohy se startovní čárou. Teď ale ještě branný závod se šesti stanovišti. Hned podle času stráveného na výletě po krásách hromnického jezírka byl vidět rozdíl oproti našim menším závodníkům, když na trase strávili o 12 minut méně. Problémy ale nastaly na stanovištích, dle rozhodčích špatně ovázané koleno, nerozeznaná hadice v kotouči a nemožnost zavázat tesařský uzel kolem kmene stromu nám přičetlo 11 trestných minutek. Klasicky jsme ale zaváhali na střelbě ze vzduchovky, pouhé 3 sestřelené špalíčky.

Naši starší jeli do Žichlic v devíti lidech, béčko David Jícha, Michal Třeštík, Matyáš Koza a Vanesa Hakrová tedy běželi mimo soutěž a výsledky neznáme. Áčko šlo do dvojiček ve složení Jana Třeštíková kapitán, hadici rozhazovala Viktorie Jíchová a proudnici zapojovala Andrejka Kalousová, hadici stahoval trn mezi růžemi Honza Nový a motala Klárka Pešíková. Na lehce promočeném hřišti naši zaběhli čas 64,13, na rozdíl od mladších vše zvládli bez trestných vteřin, ještě že tak. Na dráze branného závodu zaběhla naše pětice velmi pěkný čas 22:49, s kterým bychom se mohli prát o vysoké příčky. Totálně jsme však nezvládli střelbu ze vzduchovky, pouhých pět sestřelených špalíků a tím pádem deset trestných minut k času dráhy. Po obdržení celkových výsledků nám přibylo ještě pět trestných za špatně určený azimut. O správnosti azimutu se nedozvídáme přímo při konání disciplíny, ale až později. A jelikož se ostatním dařilo více, trestné nás odsouvali dále v celkovém pořadí.

Celkové výsledky:

 

dvojičky

braňák

celkem

Mladší A

87,70 (3.)

49:17 (6.)

9 bodů = 4. místo

Mladší B

209,96 (22.)

1:11:02 (19.)

41 = 21.

starší

64,13 (5.)

37:49 (8.)

13 = 7.