Jdi na obsah Jdi na menu
 


podzim_plamen_Tlucna

Podzimní kolo hry plamen

Tlučná 13.10.2012
 
            A před námi je nový ročník celostátní soutěže ve hře Plamen. A jak už to u Horní Bělé platí v posledních letech, i letos chceme patřit minimálně ke špičce našeho okresu. Třeba se nám podaří vylepšit pro nás velmi kvalitní 40. ročník. Na podzimním kole se již tradičně na okrese Plzeň-sever zápolí v závodu požárnické všestrannosti a štafetě požárních dvojic. Jak si naše obměněná družstva vedla?? Střídavě oblačno, v určitých chvílích zataženo.....
 
MLADŠÍ
            Sraz v pravé poledne, ale mladších se stále nemůžeme dopočítat. Kikina nám odjela na vlastivědný výlet, Mates se ztratil na celé dopoledne kdo ví kam. Na srazu jsou Honza, Klárka, Michal a Filip V. Stále nám do pětičleného týmu chybí jedno dítko. Nakonec se nám jedno potřebné dítě daří najít v Mrtníce. Mrtnické tety jsou zrovna u voleb, když k nim Polci přichází s prosbou o pomoc. Nakonec se dovolají, půjčujeme si malou Vejvodojc, která je zrovna na návštěvě s tátou u babičky. Máme páté mladší a v jednu hodinu konečně odjíždíme směrem k Tlučné. Poslední rady před startem se snaží mladší vyslechnout, ale už pomalu stojí na startu „dvojiček“. Kapitánem týmu se stává Vaňous, druhý úsek společnými silami zdolávají Michal (hadice) a Anetka (proudnice). Jako třetí dostávají pomyslný štafetový kolík Honza, který hadici stahuje a Klárka, na kterou zbylo motání desetimetrové hadice. Klárka nabrala ztracený čas a v prvním pokuse se časomíra rozhodčích zastavuje na čase 75,75 s. Dítka si chvilku odpočinou a půjdou na start druhého pokusu. Běží ve stejném složení, je vidět snaha, dostat se pod 75 s, což byl časový strop našich vedoucích. Nakonec se o vteřinku zhoršujeme, ale v našem složení to bylo nejspíše maximum. To ale ještě nevíme, že náš čas 75,75 s znamená třetí místo v disciplíně. O to větší boj nás čeká na dráze braňáku, hned první disciplína nám ukazuje, že nedostaneme nic zadarmo. Při střelbě ze vzduchovky sestřeluje jediný špalík Filip. Špatný začátek. Trestné přibyly i u uzlů, požární ochrany a u lana, když Michal nezvládl uvázat lodní smyčku, ani si nevzpomněl na vhodný prostředek a Anetka nezvládla překonat lano. Celkem tedy 21 trestných minut. Škoda jich, čas na dráze nepatřil vůbec mezi nějak špatné. Trestné nás ale odsunuli na sedmé místo v branném závodě. Třetí místo ve štafetě plus sedmé místo v branném závodě znamená součet deseti bodů po podzimním kole a prozatímní páté místo, tři body od druhého místa.
 
Startovali: Jan Nový, Klára Pešíková, Michal Třeštík, Filip Vaňourek, Aneta Vejvodová
 
STARŠÍ
            Družstvo starších má nač navazovat. V posledním ročníku hry plamen bojovali do poslední disciplíny o možnost postoupit do krajského kola. Nakonec to bylo třetí místo, které chce nové družstvo určitě minimálně obhájit. Bude to mít ale velmi těžké. Půjde to, pokud se ale vyvarují chyb, kterých se v sobotu třináctého dopustili v Tlučné. Starší neměli problém jako mladší, ale bylo jich akorát deset a mohli poskládat dvě hlídky do braného závodu a měli tím pádem i dvě družstva na štafetu dvojic. Jako kapitán a rychlý běžec byl zvolen Vojta, který teda zaběhl čistý běžecký úsek s otočkou v půlce. Dvojice pro roztažení hadice byla ve složení Dan zapojení hadice na hydrantový nástavec a Viki napojení hadice s proudnicí. U otočky se ale stalo něco, čeho si všimla pozorná rozhodčí, Dan kolenem štrejchl o kužel, 10 trestných vteřin. O tom jsme ještě nevěděli a bojovali dál o co nejlepší výsledek ve složení Denda a Verča, která motala hadici. Byl dán čas 61,22 s, což se nám líbilo. Mezitím ale dobíhala ještě druhá štafeta, kde byli naši příchozí z mladší kategorie, David běžel hadici, Vašek proudnici, Janička stahovala a Tomáš motal (snažil se motat co nejrychleji).Jejich čas byl 82,10 (tedy horší než mladší!!!!). Pak nám ale přišli říct rozhodčí, že naše lepší štafeta dostává deset trestných vteřin navíc. Vedoucí přemýšleli jak se to mohlo stát, ale dostalo se jim vysvětlení, nyní s tím nic nenaděláme. Jdeme ale na braňák a není nad čím přemýšlet. A i u starších proklatá vzduchovka. 1.hlídka: David, Vašek, Tomáš, Janička a Anetka. Sestřelují pět špalíčků, ale chybují i skoro na každém dalším stanovišti, topografická značka, špatný uzel, špatně ošetřené rameno i vhodné nevhodné, překonání lana ale v pořádku, to nejlepší na konec. To bylo tedy celkových dvacet trestných. Na start šla ale i druhá hlídka: Vojta, Denda, Dan, Verča a Viki. Ale už u vzduchovky bylo vidět, že se trénovalo málo, když trefujeme tři špalíčky z patnácti (dva trefila Viktorka) a k tomu ještě přeřek u topografické značky (Denda) a špatně určený nevhodný prostředek. Je to sice 14 trestných minut, ale k třetímu nejrychlejšímu brannému závodu je to moc. A celkové čtvrté místo v branném závodě (dvě trestné minutky od druhého místa). Starší tedy lepší výsledek u branného závodu, to se nám dlouho nepovedlo. Celkově tedy šesté místo ve štafetě plus čtvrté místo v braňáku znamená 10 bodů, které nás řadí na průběžné šesté místo. Tři body nám chybí na loňské třetí místo.
 
Startovali:
            1.hlídka: Vojta Lavička, Dan Švamberg, Denisa Joudalová, Veronika Pešíková,
Viktorie Jíchová
            2.hlídka: Václav Bulín, Jana Třeštíková, Tomáš Bulín, David Jícha, Aneta Soukupová
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář