Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevřeňské bloudění 2014

Nevřeňské bloudění

2. 11. 2015

K listopadu neodmyslitelně patří i jedna z nejoblíbenějších soutěží celého roku – Nevřeňské bloudění. Noční závod požárnické všestrannosti zkombinovaný tak trochu se stezkou odvahy naše malé i větší hasiče prostě baví. Naši nejmenší raději na dráhu vyrazili v doprovodu chůviček, protože přeci jenom temný les je temný les. Víc než strašidel se ale malý Jindra obával setkání s medvědem. Po uklidnění, že v Nevřeni medvědi určitě nežijí, jej obavy přešly a spolu s ostatními se pustil do zpěvu písničky Strašidílko Emílek, která pro letošek naradila starší song Máme doma obludu, kterým zaháněli strach naši mladí hasiči v minulosti. Statečně všichni přiřadili názvy prostředků požární ochrany mezi strašidelnými náhrobky, ale nemůžeme se divit, že se vloudila malá chybička. Velmi mile nás hasičata překvapila na uzlech, kde se umístila na patnáctém místě. Beze strachu překonala také lanovou lávku, i tajnou disciplínu. Velkým zápolením bylo motání hadic. Každý z našich pěti závodníků si zvolil vlastní styl tohoto úkolu a všichni nakonec svou hadici úspěšně domotali. K velkým zážitkům určitě patří i zdolávání strmého kopce pomocí lana. Celkový součet trestných bodů ze všech jedenácti stanovišť byl 224.

Družstvo větších mladších, tedy „A“ už by mělo být statečnější, proto k sobě dostává jen jednu chůvičku. Na prvním stanovišti, sestříknutí plechovek džberovkou, se družstvo umisťuje na místě osmém. V dalších disciplínách se daří více – na požárních prostředích, zdravovědě, topografii nebo uzlování. Naopak hod granátem mezi naši silné stránky zřejmě nikdy patřit nebude. V celkovém součtu Áčko sesbíralo 66 trestných bodů.

Starší už nevřeňský les za tmy znají víc než dobře, proto by se neměli ničeho zaleknout. I oni tentokrát vyráží na trať ve dvou družstvech.

Áčku“ se nejlépe vedlo v kuželkách, které ovládlo. Dobře zvládlo i zdravovědu, poznávání ohňů nebo uzlování. Horší to bylo podobně jako u mladších hlavně na hodu granátem.

To „Béčko“ vyšlo z této disciplíny nejlépe ze všech hornobělských družstev. Ještě lépe ale zvládlo prostředky požární ochrany a další stejná stanoviště jako Áčko. Problémovou se ukázala zejména džberovka.

Áčko dorazilo do cíle s 102 trestnými body, Béčko jich mělo 122.

Z celkového vyhodnocení si odnášíme tato umístění:

mladší A - 8. místo

mladší B - 26. místo

starší A – 14. místo

starší B – 18. místo

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář